Tipy na výlet
Máme pro Vás několik tipů na výlety a trávení volného času jinak než u moře a bazénu

Pakoštane
Městečko Pakoštane nabízí spoustu kaváren, restaurací, barů a pekáren. Večer ho zaplní prodejci s množstvím suvenýrů pro vás i vaše děti.

Biograd na Moru
Městečko vzdálené necelých 10 minut autem nabízí spoustu kaváren, krásný přístav, restaurací (doporučujeme restaurace Peperino), nákupní centrum Bure (potraviny, kavárna, Pepco, Kik apod)

Kamenjak - vyhlídkové místo
Na vrcholu kopce Kamenjak nad Vranským jezerem byla vybudovaná stejnojmenná vyhlídka. Dvě spojené budovy jsou postaveny v tradičním stylu. Na velké plošině jsou lavičky na odpočinek a vidíte na celé širé okolí, souostroví Kornati, Murter, Pirovac, Drage i Pakoštane. Kromě nezapomenutelného výhledu si můžete koupit suvenýry

Tisno
Obec a letovisko Tisno je známé především díky zvedacímu mostu, který spojuje ostrov Murter s pevninou.
Od Pakoštane vzdálené necelých 30 km.

Mořské varhany v Zadaru
Stavba obdržela Evropskou cenu za svou netradiční architekturu a skládá se z několika řad schodů, které se svažují k moři. Na úrovni nejnižšího odlivu je ve varhanech zabudováno 35 průduchů různých délek, průměrů a spádů. Na trubkách jsou umístěny píšťaly, které dokáží zahrát 7 akordů po 5 tónech. Kamennými schody nad kanálem vychází přes moře vytlačený vzduch.

Vodopády řeky Krka
Asi 50 minut cesty od Pakoštane stojí za shlednutí vodopády řeky Krka -najdete tu soustavu peřejí, kaskád, různobarevných jezírek a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Také se můžete projet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu. A pokud zavítáte i na ostrůvek Visovac, navštivte i františkánský klášter a muzeum.

Šibenik
Šibenik je turisticky vyhledávanou destinací zejména kvůli jeho historickým památkám. První místo patří velmi cenné katedrále sv. Jakuba (Sveti Jakov), která je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalším zápisem na seznamu UNESCO se může pochlubit mořská pevnost sv. Mikuláše v rámci společného zápisu více evropských zemí "Benátské obranné stavby z období 16. až 17. století"

Vranské jezero
Svou rozlohou 30,2 km2 je největším jezerem v Chorvatsku. Vzniklo zaplavením krasového polje podzemními vodami (kryptodeprese). Je spojeno s mořem umělým kanálem Prosika, část jezerních vod odtéká i přírodními podzemními cestami do Pirovackého zálivu (Pirovački zaljev).